دوشنبه, 03 فروردين 1394 ساعت 00:00

تجرد یا تاهل مطلب ویژه

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(12 رای‌ها)

جدید ترین تستهای روانشناسی ازدواج و مشاوره با متخصص ازدواج درشمال تهران سعادت آباد تلفن22381137 مرکزمشاوره سامان ذهن

مرکز مشاوره ازدواج :تجرد یا تاهل، مسئله این است؟
محققان دانشگاه ایالتی اوهایو گفتند: اگر چه ازدواج ظاهراً برای آنهایی که در وضعیت جسمانی خوبی هستند، مناسب است اما نمی تواند در حالی که سلامت افراد روند رو به نزولی دارد، افراد را در برابر مرگ محافظت کند.


محققان همچنین براساس نتایج این تحقیقات دریافتند که افراد متاهل در مقایسه با افراد مجرد خود را از نظر میزان سلامت جسمانی دست بالا می گیرند.
«هوی ژنگ» استادیار جامعه شناسی و نویسنده این تحقیقات گفت معتقدیم، ازدواج همچنان برای سلامتی برخی از مردم مناسب است اما به طور یکسان از سلامتی افراد محافظت نمی کند به طوری که سطح محافظت از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است.
این تحقیقات در عین حال حاکی است به نظر نمی رسد که ازدواج کردن برای آن دسته از افراد که در سلامتی ضعیف به سر می برند فواید فوق العاده ای داشته باشد..
محققان در تحقیقات خود اطلاعات حدود 800 هزار نفر را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. این افراد در مصاحبه سازمان بهداشت ملی آمریکا از سال های 1986 تا 2004 شرکت کرده بودند.
بر پایه این گزارش، این افراد در یک نظرسنجی در چارچوب مصاحبه جامع سازمان بهداشت ملی آمریکا ارزیابی خود را از سلامت جسمانی شان بیان کردند.
در این نظرسنجی از آنها خواسته شده بود ارزیابی خود را از سلامتشان را با انتخاب یکی از گزینه های عالی، بسیار خوب، خوب، متوسط یا ضعیف بیان کنند.
محققان در ادامه تحقیقات خود اطلاعات مربوط به 24 هزار نفر از افراد ذکر شده را که در طول این سالها فوت کرده بودند، مورد ارزیابی قرار دادند.
این تحقیقات با تایید نتایج قبلی نشان داد: افرادی که ازدواج نکرده بودند به طور قابل توجهی در معرض خطر مرگ در مدت سه سال قرار داشتند. در همین حال، افرادی که اصلاً ازدواج نکرده بودند و در نظرسنجی سلامت خود را عالی ارزیابی کرده بودند - در مقایسه با افراد متاهل با سلامت عالی - 2 برابر بیشتر با احتمال مرگ ظرف 3 سال روبه رو شدند.
این تحقیقات همچنین نشان داد که کاهش سلامت و قرار گرفتن در معرض خطر مرگ در افراد متأهل  کمتر می شود.
بر اساس این تحقیقات، خطر مرگ افراد متاهل نسبت به افراد مجرد 12 درصد کاهش می یابد.
نویسنده این تحقیقات گفت: نتایج این تحقیقات نشان  می دهد که ازدواج ممکن است برای پیشگیری از بیماری مفید باشد اما نه برای افرادی که به طور جدی بیمار هستند یعنی افرادی که در نظرسنجی وضعیت سلامتی خود را بد ارزیابی کرده بودند. خطر مرگ و میر در آن دسته آنها که ازدواج کرده بودند در مقایسه با آن دسته که ازدواج نکرده بودند تفاوت چندانی نداشت.
وی افزود: ما اثر حفاظتی ازدواج را در زمانی که مردم در سلامت عالی هستند بیشتر می بینیم،  اما نه زمانی که آنها در سلامت ضعیف به سر می برند.
با وجودی که این تحقیقات ارتباط بین وضعیت تاهل و بهداشت را مطرح کرده است،  اما رابطه علت و معلولی را نشان نمی دهد.
احتمال وقوع حملات قلبی در میان متاهل ها کمتر است
محققان  نیز با انجام تحقیقات خود در مورد ازدواج کردن و یا ازدواج نکردن به نتایج جالبی رسیدند.
محققان بعد از انجام تحقیقات خود دریافتند که احتمال وقوع حملات قلبی در میان افراد متاهل در مقایسه با افراد مجرد کمتر است و در صورت وقوع این قبیل حملات،  افراد متاهل سریعتر بهبود می یابند.
این محققان،  اطلاعات مربوط به 15هزار و 330 نفر از مردم را در سنین بین 35 و 99 بودند و در بین سال های 1993 تا 2002 میلادی دچار حملات قلبی حاد شده بودند، را گرد آوری کردند.
بیش از نیمی از این افراد طی دوره زمانی 28 روز بعد از حملات قلبی فوت کردند.
این تحقیقات نشان داد که میزان وقوع حملات قلبی در میان افراد مجرد در همه گروه های سنی بین 58 تا 66 درصد بیشتر از افراد متاهل است.
فواید ازدواج برای زنان بیشتر از مردان است
محققان در این تحقیقات گفتند: فواید ازدواج برای زنان بیشتر از مردان است. این مطالعه نشان داد احتمال وقوع حملات قلبی در میان زنان مجرد در مقایسه با زنان متاهل 60 تا 65 درصد بیشتر است.
هنگامی که مرگ ناشی از حملات قلبی مطرح شد، این تفاوت میان مردان و زنان مجرد و مردان و زنان ازدواج کرده حتی بیشتر می شد. برای مردان مجرد خطر مرگ در فاصله 28 روز پس از حملات قلبی 60 تا 168 درصد بیش از مردان متاهل بود؛ در زنان مجرد، خطر مرگ ناشی از حمله قلبی 71 تا 175 درصد بالاتر زنان ازدواج کرده بود.
برای زنان و مردان،  ازدواج باعث کاهش قابل توجه میزان مرگ و میر ناشی از حملات قلبی می شود.

احتمال افسردگی در مجردها بیشتر است
محققان گفتند: احتمال افسردگی در میان افراد مجرد بیشتر از افراد متاهل است و نتایج تحقیقات قبلی نیز نشان می دهد که افسردگی تاثیری مخرب بر میزان مرگ و میر ناشی از بیماری های قلب دارد.

خواندن 2864 دفعه آخرین ویرایش در یکشنبه, 16 فروردين 1394 ساعت 12:35
Super User

مدیر سایت

وبگاه: www.samanezehn.com